Strona główna
EN
   Home    |     Kontakt
Home Aktualności CEIA Kursy Sympozjum Kontakt

sympozja

25 października 2013

09.00

Dzień z Profesorem Dennis'em Tarnow'em !

Światowej sławy wykładowca i klinicysta w implantologii zębowej. Specjalista periodontologii i protetyki stomatologicznej. Przez długie lata związany z NYU, prowadził podyplomowe programy nauczania z zakresu implantologii dla lekarzy z całego świata. Autor wielu publikacji we wszystkich najważniejszych czasopismach naukowych dotyczących implantologii stomatologicznej. Przeprowadził wiele badań w różnych ośrodkach naukowych, wyznaczając kierunki postępowania zabiegowego i określając protokoły postępowania we współczesnej implantologii. Jest wybitnym autorytetem w swojej dziedzinie. 

09.00 - 09.30

Powitanie i słowo wstępu.

Dr n.med. Piotr MAJEWSKI

09.30 - 11.30

Wskazania i przeciwwskazania do natychmiastowej implantacji i chirurgii bezpłatowej.

Prof. Dennis TARNOW

Nadal istnieją kontrowersje dotyczące natychmiastowego obciążania implantów.  Czy poddanie świeżo wszczepionego implantu działaniu sił zwarcia wpływa na wskaźnik powodzenia?   Czy są przypadki, w których można natychmiastowo obciążyć implant bez dodatkowych zagrożeń?   Czy natychmiastowe obciążanie implantów w szczęce i w żuchwie oraz implantów wszczepianych do świeżych zębodołów poekstrakcyjnych cechuje się takim samym wskaźnikiem powodzenia jak obciążenie odroczone? Czy zabiegi chirurgiczne z preparacją i bez preparacji płata mają taki sam wskaźnik powodzenia?   Poruszone zostaną wszystkie te tematy, a także kwestia efektów estetycznych i „zębów w jeden dzień”.

11.30 - 11.45

Przerwa kawowa.

11.45 - 13.15

 

Wskazania i przeciwwskazania do natychmiastowej implantacji i chirurgii bezpłatowej. cz. 2

Prof. Dennis TARNOW

13.15 - 13.45

Lunch.

13.45 - 15.15

Kliniczne dylematy związane z prawidłowym konturem tkanek miękkich. Aktualny stan wiedzy i nowe perspektywy. 

Prof. Dennis TARNOW

Podstawowym problemem związanym ze współczesnym leczeniem implantologicznym jest wybór odpowiedniego planu leczenia, kiedy istnieje potrzeba uzupełnienia braku dwóch sąsiadujących zębów w strefie estetycznej. Badania wykazały, że brodawka dziąsłowa między dwoma sąsiednimi implantami jest niższa niż pomiędzy sąsiadującymi ze sobą zębami. W ramach tego programu omówiony zostanie prawidłowy plan leczenia w przypadku konieczności uzupełnienia braku dwóch sąsiednich zębów. Przedstawione zostanie biologiczne podłoże tego problemu, jak również możliwe rozwiązania do zastosowania teraz i w przyszłości.

 

Po zakończeniu tego kursu uczestnicy powinni potrafić:

  • zaplanować leczenie braku pojedynczego zęba w strefie estetycznej;
  • zaplanować leczenie braku kilku zębów w strefie estetycznej;
  • wykorzystać ortodoncję, protetykę i periodontologię dla zmaksymalizowania szans na powodzenie w strefie estetycznej.
15.15 - 15.30

Przerwa kawowa.

15.30 - 17.00

 

Kliniczne dylematy związane z prawidłowym konturem tkanek miękkich. Aktualny stan wiedzy i nowe perspektywy. cz.2.

Prof. Dennis TARNOW

17.00 - 17.30

Pytania i dyskusja.

Prof. Dennis Tarnow i Dr. Piotr Majewski. 

20.00 - 02.00

CEIA EVENING & GALA TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne.

Po raz pierwszy na CEIA Evening zostanie połączony z Galą Top Design Gabinety Stomatologiczne. Motywem przewodnim wieczoru będzie " The Great Gatsby". 

Wśród atrakcji znajdą się pokazy tańca i akrobacji powietrznych uczestników oraz finalistów programów "You Can Dance" & "Mam Talent".

26 października 2013

10.00

Warsztaty z Prof. Roberto Cocchetto 

Ukończył studia medycyny i chirurgii na Uniwersytecie w Padwie oraz uzupełniające studia stomatologii na Uniwersytecie w Weronie we Włoszech. Szkolenie specjalizacyjne odbył na Wydziale Protetyki Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Obecnie jest zaangażowany w prowadzenia badań klinicznych w dziedzinie implantologii i implanto-protetyki. Jest profesorem wizytującym na kursach podyplomowych z implantologii na Uniwersytecie w Chieti we Włoszech. Dr Cocchetto prowadzi w Weronie we Włoszech prywatną praktykę specjalizującą się w protetyce i implantologii. 

10.00 - 10.15

Powitanie i wprowadzenie.

Dr n.med. Piotr Majewski

10.00 - 16.00

Leczenie implantoprotetyczne bezzębia, warianty postępowania w zależności od stopnia skomplikowania przypadków klinicznych.

Prof. Roberto Cocchetto

 

Prof. Roberto Cocchetto skoncentruje się na praktycznych podejściu do tematu warsztatów: od diagnostyki i planu leczenia, realizacji wszystkich możliwych rozwiązań : natychmiastowego i opóźnionego obciążenia, stosowania nawigacji, tymczasowych i ostatecznych odbudów. Analiza przypadków własnych prof. Cocchetto pokaże jak zmieniły się : podejście i koncepcje prac na bezzębiu, ze szczególną uwagą nad dziś dostępnymi rozwiązaniami.

13.CEIA

więcej

Prof. Markus Hurzeler

więcej

Opinie


więcej
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 1998-2010 DENTAL-DEPOT - design by Me & My Friends