8.CEIA - relacja

Pasja, rozwój i otwartość na nowe trendy w implant-protetyce łączy sympatyków Środkowo-Europejskiej Akademiii Impantologii w Krakowie.

Podobnie jak w roku poprzednim Sympozjum CEIA odbyło się w miejscu wyjątkowym, w zabytkowych wnętrzach Teatru im J.Słowackiego. Uczestnicy przekonali się o tym po wysłuchaniu p. Diany Poskuty Włodek autorki książki pt.: "Co dzień powtarza się gra..." która przybliżyła nam historię powstania, wyjątkowych wnętrz (w tym bez cennej kurtyny Siemirackiego) oraz kilka anegdot z życia codziennego Teatru. Otwarcie uświetnił krótki występ duetu na który składały się skrzypce i gitara akustyczna w melodiach Tanga Piazzolla.

Dwa dni wykładów, warsztatów, interaktywnych zajęć - tegoroczna CEIA odkryła przed uczestnikami sympozjum nowoczesne rozwiązania w zakresie implantologii. Miłym akcentem otwierającym
W pierwszym dniu wykłady poprowadzili włoscy specjaliści – prof. dr hab. Tiziano Testori - dyrektor sekcji badawczej Implant Dentistry and Oral Rehabilitation Geleazzi Institute, prof. dr hab. Roberto Cocchetto - którego szkolenia w roku 2011/12 został ocenione najwyżej ze wszystkich włoskich propozycji, oraz dr n.med. Piotr Majewski - dyrektor CEIA, pierwszy polski wykładowca na NYU College of Dentistry.

Drugi dzień CEIA wypełniły zabiegi na żywo prowadzone przez mentorów oraz warsztaty z zakresu niepowodzeń w implant-protetyce i wyzwań z tym związanych. Warsztaty chirurgiczne poprowadzili dr n. med. Piotr Majewski min. dyrektor podyplomowego programu dla stomatologów (Implant Continuum Education NYU OSIS CEIA), a także specjaliści z zagranicy: dr hab. Barry Marshak, dr n. med. Moshe Goldstein, Dr hab. Karl Leung. Spotkanie protetyków moderował dr Szymon Majewski z IS UJ, prowadził dr n.med. Mohamed Koutrach.

Sympozjum CEIA to jedno z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych w branży dentystycznej. Październikowa edycja była już 8. Od początku udział w CEIA wzięło ponad 250 stomatologów z Polski, wśród nich goście z Hong-Kongu, Izraela, Włoszech.