Strona główna
EN
   Home    |     Kontakt
Home Aktualności CEIA Kursy Sympozjum Kontakt

7.Sympozjum CEIA - relacja

Central European Implant Academy

Termin: 28-29 października 2011r.

Miejsce: Muzeum Narodowe, Sukiennice - Kraków

Sztuka tworzenia uśmiechu to takie samo wyzwanie dla dentysty, jak genialny obraz czy rzeźba dla artysty, nic więc dziwnego, że na miejsce tegorocznego Sympozjum Środkowo-Europejskiej Akademii Implantologii wybrano Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach (Oddział Muzeum Nardowego) w Krakowie. Kolejne, już 7 spotkanie zgromadziło ponad 250 gości z całego świata.

Prawdziwą gratką dla uczestników sympozjum, oprócz wiedzy z zakresu stomatologii, było zwiedzanie muzeum w towarzystwie głównego konserwatora pana Janusza Czopa.

          

Tak gdzie sztuka wysoka, tam również miejsce dla sztuki stomatologii. W otoczeniu wybitnego malarstwa polskiego odbyły sięw Krakowie  3 sesje wykładowe z udziałem wykładowców z Europy, Stanów Zjednoczonych, Izraela, Tajlandii i Hong Kongu. Jedny z tematów prelekcji była estetyka w implantologii stomatologicznej, który poprwoadził dr Christian Stappert, wykład  w całości poświęcony był połączonej regeneracji tkanek twardych i miękkich. 

          

Drugą sesję, poświęconą z kolei zaawansowanym procedurą rekonstrukcji ubytków kostych w implantologii, poprowadzili kolejno: dr Somchai Sessirisombat i dr Federico Hernandez-Alfaro. Omówili oni m.in. zagadnienia rehabilitacji po atrofii wyrostków, horyzontalną augmentacje wyrostka, oraz sterowaną regenerację tkanki kostnej. Nowoczesna technologia z kolei wkroczyła na trzecią sesję, poświęconą procedurom CAD/CAM w implanto-protetyce. To było prawdziwe show, prowadzone przez dr Deana Vafiadisa, który w dość oryginalny sposób omawiał zastosowanie najnowszych technologii w gabinecie.

          

W pozostałych salach pośród zbiorów polskiego impresjonizmu, realizmu, symbolizmu i romantyzmu, można było podziwiać prezentacje wystawców. Dużym zainteresowaniem cieszyła się premiera aplikacji BIOMET3i. To nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie w komunikacji z pacjentem, które pokazuje efekt leczenia oraz jego wpływ na życie, jest już dostępne dla klientów BIOMET3i w Polsce. Aplikacja jest stworzona pod coraz popularniejsze narzędzie,  jakim jest iPad. Zachęcamy do umówienia sięz opiekunem klienta i zapoznanie sie z nowym obliczem komunikacji oraz warunkami jego zdobycia.

          

Pierwszy dzień 7.Sympozjum CEIA był spotkaniem, w którym główną rolę odgrywała najdynamiczniej rozwijająca się dziedzina stomatologii – implanto-protetyka.

          

Późnym wieczorem goście mogli znów spotkać się, tym razem nieformalnie na CEIA Evening. Połączenie nowoczesności z zabytkowymi wnętrzami starej kamienicy nadało wieczornemu spotkaniu szczególnie niezwykłą i klimatyczną oprawę, a znakomita kuchnia wraz z nastrojową muzyką dopełniła całość. 

Drugi dzień po raz pierwszy został podzielony na dwa równoległe warsztaty: chirurgiczne i protetyczne. Zarówno transmitowane na żywo zbiegi z udziałem zagranicznych mentorów: współpracujących z polskimi operatorami, jaki i protetyczne warsztaty teoretyczne cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczestników, stanowiąc ważny elemement edukacji stomatologów. 

Dziekujemy wszystkich gościom, sponosorom i wystawcom,  mamy nadzieje ze spotkamy sie w przyszym roku.

 

Zapraszamy 26-27 października na spotkanie z prof. Tiziano Testori i prof. Roberto Cocchetto w ramach 8.CEIA w Krakowie.

13.CEIA

więcej

Prof. Markus Hurzeler

więcej

Opinie


więcej
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 1998-2010 DENTAL-DEPOT - design by Me & My Friends