6.Sympozjum CEIA - relacja

3-4 grudnia 2010r.

6.CEIA w Krakowie

Intensywne opady śniegu nie powstrzymały grono zainteresowanych przed dotarciem na dwudniowe Sympozjum Środkowo-Europejskiej Akademii Implantologii. Sesja wykładowa zgromadziła ok. 250 uczestników z całej Polski. Ponad ośmiogodzinny program zbudowali trzej znakomici wykładowcy. Inauguracyjne wystąpienie miał kierownik CEIA dr n. med. Piotr Majewski, który podzielił się ze zgromadzonymi najświeższymi wynikami badań nad nowym typem implantu, jakie prowadzi dla BIOMET3i.

W nowoczesnych murach Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyły się autorskie prezentacje, specjalistów z dziedziny: periodontologii, chirurgii i implanto-protetyki: Dr Ziv Mazor , mówił o planowaniu zabiegu chirurgicznego w aspekcie uzyskania pożądanych efektów estetycznych. Prof. Mauro Labanca,  skoncentrował się na przekazaniu niezwykle bogatych doświadczeń własnych w stosowaniu Piezosurgery w szczególnie wymagających przypadkach.  Dr Paolo Corrado, przedstawił rehabilitację pacjentów z częściowym lub całkowitym bezzębiem żuchwy z protetycznego punktu widzenia.

Sympozjum było także oficjalną premierą rewolucyjnych rozwiązań w dziedzinie implanto-protetyki. Inowacyjny system Encode Complete zmienia dotychczasowy potokół pobierania wycisku z wykorzystaniem transferów wyciskowych i umożliwia wycisk z poziomu śruby gojącej. Dodając do tego kompatybilność systemu Encode Complete z technologią skanowania wewnątrz ustnego, taką jak chcociażby system 3M Lava, jesteśmy w stanie całkowicie pominąć fazę klasycznego wycisku. Warto zaznaczyć, iż ukoronowaniem pracy w systemie Encode Complete, jest stworzenie idywidualnego łącznika protetycznego z tytanu lub tlenku cyrkonu w pełnej gamie rozmiarów, z uwzględnieniem najmniejszej średnicy implantów Biomet 3i - 3,25mm.

W mniej oficjalniej atmosferze odbył się CEIA Evening, jeden z najbardziej udanych wieczorów w trakcie całej historii Sympozjów CEIA.Wykwintne dania i urzekające wnętrza restauracji, baru, kafeterii i biblioteki hotelu Stary w pobliżu rynku głównego w Krakowie, przeplatały się z delikatną muzyką chillout. Uroczyste podziękowania i wręczenie kwiatów osobistości, jaką niewątpliwie jest dla Środkowo-Europejskiej Akademii Implantologii w Krakowie – pani Michelle Duval, rozpoczęło nieco bardziej rozrywkową część wieczoru, która potrwała do wczesnych godzin porannych.

Sesja warsztatowa Sympozjum odbyła się w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Nowa formuła dnia zabiegowego zgromadziła ok. 80 uczestników. Dzięki bezpośrednim transmisjom z zabiegów, osoby będące na sali wykładowej mogły zobaczyć prezentacje przypadków, uczestniczyć w ich omówieniu przed i po, a także obserwować cały zabieg i zadawać w jego trakcie pytania.

Mentorzy, którzy przyjechali do nas z zagranicy: dr Barry Marshak, dr Moshe Goldstein i Dr KL Yip bardzo poważnie potraktowali swoje zadanie. Starannie krok po kroku omawiali każdy ruch operatora i wyjaśniali dlaczego zdecydowali się na takie działanie. Ostatecznie odbyły się trzy duże zabiegi, niestrudzeni operatorzy, mentorzy i uczestnicy pozostali aż do późnych godzin wieczornych na sali: obserwując i dyskutując na temat operacji.

Dziękujemy uczestnikom, wykładowcom, sponsorom i wystawcom.

Foto-relacja na www.dental-depot.comi facebook: INSPIRATION-EDUCATION-FUN

Zapraszamy na kolejne Sympozjum CEIA:

28-29 października 2011r.

Wśród wykładowców będą: Dr Chiristian Stappert i Dr Dean C.Vafiadis.