5 Sympozjum CEIA - relacja

Blisko 400 uczestników przyjechało na 5-te Sympozjum Central European Implant Academy.
W tym roku po raz pierwszy  spotkaliśmy się w październiku, w sali wykładowej hotelu Park Inn.

Inauguracyjny wykład poprowadził kierownik naukowy Central European Implant Academy, dr n. med. Piotr Majewski.  Wspominał początki i rozwój ośrodka szkoleniowo-badawczego w ciągu ostatnich  5-ciu lat jego istnienia, z uwzględnieniem umów współpracy jakie zostały podpisane w ostatnim półroczu z innymi światowej klasy wydziałami implantologii stomatologicznej.

Na szczególną uwagę zasługuje partnerstwo z jednym z największych ośrodków akademickich na świecie New York University College of Dentistry*.  Dopełnieniem sukcesu ośrodka szkoleniowego jest pełna akredytacja OSIS i zaliczanie wydarzeń, organizowanych przez w/w instytuty, do programu umiejętności implantologa.
Gościem honorowym Jubileuszowego Sympozjum był Prof. dr hab. Richard Lazzara, współzałożyciel i współautor wielu nowatorskich rozwiązań z zakresu implantologii stomatologicznej. Swoje wystąpienie poświęcił podsumowaniu współpracy z Dental Depot Wasio i 10 lat istnienia firmy BIOMET3i na polskim rynku.

Sesja główna została poświęcona tematowi: "Poprawa opcji terapeutycznych oferowanych pacjentom w leczeniu implanto-protetycznym". Prof. Alan Meltzer i prof. Harold Baumgarten  przez blisko 5 godzin analizowali strategie leczenia, protokoły postępowania klinicznego oraz możliwości techniczne pomagające spełnić wszelkie wymogi dotyczące efektywnego wdrażania terapii implantologicznej w praktyce. Bazując na własnych doświadczeń zdobytych w prywatnych i uniwersyteckich klinikach, będących pod stałą presją coraz bardziej rozwijającej się dziedziny implantologii stomatologicznej. Naukowcy przeanalizowali wpływ zwiększającej się konkurencyjności oraz najnowszych technologii na jakość usług. Starali się wykazać w jaki sposób pojawiające się nowe możliwości skrócenia okresu leczenia, obniżenia kosztów, ograniczenia dolegliwości około- i pozabiegowych pozwalają na zachowanie tego samego lub uzyskanie lepszego poziomu estetycznych i funkcjonalnych rezultatów końcowych.

Część uczestników na zakończenie długiego dnia wykładowego spotkało się w hotelu Pod Różą na bankiecie z udziałem prof. R. Lazzary, prof. A.Meltzera i prof. H. Baumgartena i wszystkich zaproszonych gości. Nieodłączną częścią wieczoru, nabierającą już status tradycji, było spotkanie "po godzinach" w klubie Stalowe Magnolie w którym mieliśmy możliwość wysłuchania kilku utworów w wykonaniu Maćka Wasio i Wojtka Fecia.

Loteria:
Dodatkową atrakcją jubileuszowego Sympozjum była loteria dla wszystkich uczestników sesji głównej i kursów praktycznych. Rozlosowaliśmy 10 błon resorbowalnych - OsseoGuard i 10 opakowań  ksenograftu w granulkach - Endobon.
Nagrody wylosowali:
  • dr K. Stangel,
  • dr P. Zimny,
  • dr M. Żukowska-Szyba.

Dzięki uprzejmości firmy Gent - T. L. Telesz z Krakowa, mogliśmy zaproponować Państwu główna nagrodę w postaci programu komputerowego, wspomagającego komunikację i prezentację zakresu leczenia dla  pacjenta przy pomocy programu graficznego OrisEduco2.

Szczęśliwą zwyciężczynią została Pani dr Grażyna Wiśniewska, serdecznie gratulujemy!

Zaawansowany kurs praktyczny:
Stałym punktem jesiennego Sympozjum są zabiegi wykonywane przez rozwijających swoje umiejętności  lekarzy przy asyście mentorów Środkowoeuropejskiej Akademii Implantologii.
Tegoroczna część zabiegowa  obejmowała: podniesienie zatok, ekstrakcję i natychmiastową implantację, obszerną regenerację kostną oraz zabiegi z natychmiastowym obciążeniem przy zastosowaniu systemu odbudowy DIEM i Quick Bridge. Zapraszamy do fotorelacji z zabiegów.

Zapraszamy na kolejną edycję Sympozjum, 3-4 grudnia 2010r.
Szczegółów na www.ceia.pl i www.dental-depot.com.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, w szczególności firmie Gent T. L.Telesz S.C. oraz patronom medialnym Portal Dentystyczny i DTI Polska.

* CEIA wraz z OSIS podpisały także umowę współpracy z prof. Markusem Hürzelerem reprezentującym prywatny ośrodek szkoleniowy w Monachium i prof. P.O Ostmanem reprezentującym Wydział Stomatologii Uniwersytetu w Göteborgu