Strona główna
EN
   Home    |     Kontakt
Home Aktualności CEIA Kursy Sympozjum Kontakt

3 Sympozjum CEIA - relacja

3 Sympozjum CEIA 23-25 listopada 2007r.

W ostatni weekend listopada w wyjątkowo słonecznym Krakowie odbyło się 3 Sympozjum Central European Implant Academy.

W tym roku zaprosiliśmy 5 specjalistów z zakresu chirurgii, protetyki i periodontologii.
Ku radości organizatorów wszystkie urządzenia elektroniczne działały a dostawy prądu nie zostały zakłócone.

Jako pierwszy wystąpił dr George Priest, specjalista protetyki estetycznej, omawiając temat: „Estetyczne wyzwania sąsiadujących implantów”, zwrócił uwagę na procedury planowania obowiązujące w przypadku odbudowy zębów sąsiadujących. Efektu naturalnego kształtu brodawki między dwoma implantami, estetycznego wyglądu, to wyzwanie każdego specjalisty implantologia.
Dr Priest na podstawie własnych doświadczeń wskazał procedury i  zasady postępowania z umiejscowieniem implantów, tkanką miękką, protokołem protetycznym; niezbędne do maksymalizacji efektu estetycznego.

Najważniejszym punktem programu tegorocznego sympozjum był wykład i prezentacja poprowadzona przez Prof. Markusa Hürzelera.
Profesor Hürzeler, omawiając temat: „Optymalne rezultaty estetyczne w przypadkach natychmiastowej implantacji, skoncentrował się na analizie przewidywalności sukcesu”. Przedstawił własny kodeks postępowania w przypadkach poekstrakcyjnej implantacji. Zwrócił szczególną uwagę na selekcję pacjentów, odpowiednio przygotowane łoże, techniki augumentacji, kierowane zachowanie tkanki miękkiej, itp. Wykład został przez wszystkich uczestników sympozjum odebrany bardzo pozytywnie, Profesor zebrał gromkie brawa.
Drugą część wykładu poświęcił prezentacji zabiegów natychmiastowej implantacji. Z bogatej kolekcji dokumentacji zabiegowej, wybrał i pokazał  najciekawsze filmy. Uczestnicy zobaczyli różne zabiegi, zarówno te zakończone sukcesem jak i niepowodzeniem.
Kwintesencją trzech godzin wspólnie spędzonych z Profesorem Hürzelerem była intensywna  dyskusja, która zakończyła tę część sympozjum. Mimo wszystko wielu lekarzy nadal czuło niedosyt.

Wyśmienity specjalista, jakim niewątpliwie jest Profesor, znacznie utrudnił wystąpienie kolejnemu wykładowcy.

Rozważania biomechaniczne, przy odbudowach na implantach w przednim odcinku szczęki, prowadzone przez dr Harry Chweidan’a przykuły uwagę początkujących implantologów. Niezwykle interesująco przedstawił on analizę jakości kości, różnicę w łączeniu między zębem naturalnym i kością, a implantem i kością, oraz przygotowywanie planu leczenia dla dobrych i złych warunków kostnych.

Kolejnym mówcą był dr Moshe Goldstein. Zarządzanie tkanką miękką będącą jednym z kluczy do sukcesu jest obecnie najpopularniejszym tematem ostatnich kongresów i sympozjów. Dr Goldstein przedstawił procedury planowania i pracy z tkanką w trakcie implantacji.  

Zakończeniem całodniowego spotkania był wykład specjalisty periodontologia z Włoch, dr Giulio Rasperini. Coraz częściej nieodzownym etapem leczenia implantologicznego jest regeneracja kostna. Dr Rasperini rozwinął ten temat, zwracając szczególną uwagę na coraz większe oczekiwania pacjentów co do estetyki i funkcjonalności. Starał się udowodnić, że istnieją satysfakcjonujące wyniki histologiczne w periodontologii, jak również implantologii klinicznie przetestowano kilka metod i materiałów osteogenicznych.

Zakończeniem dnia było wieczorne spotkanie wykładowców, uczestników, organizatorów i wystawców w pubie "Stalowe Magnolie" Po całodniowej, intensywnie serwowanej dawce wiedzy z trzech różnych obszarów związanych z implantologią, oryginalny klimat klubu był doskonałą odskocznią i sprzyjał relaksowi.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom 3 Sympozjum CEIA.

Poza sesją plenarną Sympozjum, przez dwa kolejne dni w Krakowie, w CEIA szkoliliśmy lekarzy na zaawansowanym kursie chirurgicznym. Uczestnicy mieli okazję pod okiem doświadczonych specjalistów samodzielnie wszczepiać implanty, wysłuchać ich rad i uwag dotyczących wszystkich przypadków oraz wspólnie obserwować działania innych uczestników kursu.

13.CEIA

więcej

Prof. Markus Hurzeler

więcej

Opinie


więcej
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 1998-2010 DENTAL-DEPOT - design by Me & My Friends