Szóste spotkanie w ramach Central European Implant Academy

Szanowni Państwo,

Mam zaszczyt zaprosić na kolejne Symposium Środkowo-Europejskiej Akademii Implantologii ( CEIA) w Krakowie, które odbędzie się w dniach 3-4 grudnia bieżącego roku.

Spotykamy się już po raz szósty i mam nadzieje, iż wzorem lat ubiegłych nasze spotkanie będzie dla Państwa równie owocne i interesujące.

W oparciu o Uniwersytet Jagielloński,  CEIA jako instytucja, prowadzi  działalność dydaktyczną i naukową.

Współpracujemy z kilkoma międzynarodowymi  uniwersyteckimi ośrodkami implantologicznymi i w kooperacji z nimi współuczestniczymy w różnych programach naukowych na temat obciążeń implantów, powierzchni wszczepów, procedur regeneracji tkanek okołowszczepowych.

Daje to nam możliwość  uczestniczenia w rozwoju implantologii na świecie, a także gwarancje stałego podnoszenia wiedzy naukowo- praktycznej.

W roku ubiegłym profesor  Andrzej  Wojtowicz jako prezes OSIS oraz ja jako kierownik CEIA podpisaliśmy umowę o ścisłej współpracy naukowo dydaktycznej z New York University. W ramach tej współpracy opracowaliśmy program szkoleniowy w  zakresie implantologii oparty na podobnym, działającym od wielu lat  i cieszącym się uznaniem na całym świecie,  systemem edukacyjnym na Uniwersytecie w Nowym Yorku.

Prowadzimy cykl kursów podstawowych, a także zaawansowanych, w Polsce i na Uniwersytecie w Nowym Yorku. Jest to zwarty  program dający Państwu możliwość podnoszenia  swoich kwalifikacji na najwyższym poziomie. Symposium CEIA jest jednym z elementów tego programu.

Tak jak w poprzednich latach, w tym roku również udało się  zaprosić wybitnych wykładowców będących niewątpliwymi autorytetami w dziedzinie implantologii.

Tematyka Symposium będzie obejmować procedury chirurgiczne, a także zaawansowane leczenie implantoprotetyczne w zakresie estetyki i funkcji.

Zmieniona została koncepcja drugiego dnia Symposium, część praktyczna.

W Polsce jest co raz więcej doświadczonych lekarzy- implantologów. Moim zamierzeniem było stworzenie możliwości konfrontacji naszych umiejętności i wiedzy z doświadczonymi kolegami z innych, zagranicznych ośrodków implantologicznych. Drugi dzień, traktowany jako zaawansowany kurs implantologiczny, będzie właśnie takim wydarzeniem.

Zostanie przeprowadzonych kilka interesujących zabiegów implantologicznych na żywo przez naszych zaproszonych gości, a także przez nas, lekarzy z Polski.

Będziecie Państwo mieli okazje współuczestniczenia  poprzez obserwacje na żywo zabiegów, ale przede wszystkim we wspólnej dyskusji  przy omawianiu konkretnych przypadków  na temat planowania, sposobu przeprowadzenia zabiegów, a także rezultatów leczenia. Myślę, że jest to najlepszy sposób podnoszenia naszej wiedzy nie tylko teoretycznej, ale praktycznej dla dobra naszego, ale przede wszystkim naszych pacjentów. Gorąco zachęcam i zapraszam Państwa  do Krakowa.

Z pozdrowieniami,

dr n. med. Piotr Majewski