- 10. SYMPOZJUM CEIA -

W Krakowie, w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyła się jubileuszowa edycja sympozjum CEIA – coroczne spotkanie organizowane w ramach środkowo-europejskiej Akademii Implantologii (już po raz dziesiąty).

Polscy lekarze są bardzo doświadczeni. Oczekują wykładowców z najwyższej półki – twierdzi dr hab. n. med. Piotr Majewski (dyrektor i patron naukowy 10. Sympozjum CEIA). Wszystko wskazuje na to, że CEIA spełnia te oczekiwania. Organizatorzy od lat współpracują z wieloma ośrodkami akademickimi – nie tylko w Europie, ale i w USA (z Uniwersytetem w Nowym Jorku, skąd przyjeżdżają do Polski wykładowcy). Z drugiej strony – co podkreśla prof. dr hab. n. med. Stanisław Majewski – cieszy fakt, że Sympozja (CEIA) mają systematycznie dobrą obsadę międzynarodową (...) a sama instytucja pilnuje poziomu.

– Udział w tym sympozjum to dla mnie duży zaszczyt – mówi dr Francesco Amato z Włoch – CEIA to znane i cenione sympozjum w skali europejskiej. Wykładać tutaj przyjeżdżają najlepsi (tym razem dr Stephen Chu ze Stanów Zjednoczonych i dr hab. n. med. Piotr Majewski). Wykładać w takim towarzystwie to wielki zaszczyt.

Dr Stephen Chu ze Stanów Zjednoczonych – jeden z wykładowców – swego czasu spotkał w Warszawie Piotra Majewskiego. Zauważyli, że podobnie rozumieją implantologię. Wtedy Piotr Majewski zaprosił go na CEIA.
– Wiedza i umiejętności to podstawa – zapewnia dr Stephen Chu. – Możesz być dentystą ze świetnymi umiejętnościami, ale nie mieć wiedzy i – pojawią się problemy. Może być też na odwrót – świetna wiedza i kiepskie umiejętności podobnie nie zapewnią sukcesu. To ważne, aby mieć umiejętności i stale zdobywać wiedzę.

Zdaniem prof. dr hab. n. med. Piotra Majewskiego – w obecnych czasach nie mówimy już, czy implanty się przyjmą, czy nie – przyszłość to estetyka.

– Chodzi o estetykę na pojedynczym zębie – to obecnie główny temat w implantologii – tłumaczy dr Francesco Amato z Włoch. – W implantach estetyka i funkcja to podstawa – razem dają naturalny wygląd. Aktualnie podczas wykładów skupiam się na różnych metodach leczenia, które właśnie to zapewniają. To bardzo ważne dla dentystów. Dziś nasi pacjenci chcą przede wszystkim wyglądać naturalnie. Chcą mieć uśmiech, w którym nie ma nic sztucznego – dlatego skupiamy się na estetyce i pracy, by uśmiech pacjenta był naturalnie piękny.

(a. Bestom Dentonet.pl)

Zapraszamy do obejrzenia filmów:

10.CEIA relacja z Sympozjum i CEIA Evening

10.CEIA by Dentowizja.